Triathlon Attack 11.8. 2018

 
 
 
 
ÚVOD > BLOG > Preteky > Triathlon Attack 11.8. 2018
 

Triathlon Attack 11.8. 2018

Štvrtok, 6. september 2018

V sobotu 11.8.2018 som sa zúčastnil jedného pekného triatlonu s názvom Triathlon Attack. Už dva dni pred štartom robil môj žalúdok divné pohyby s nie pekným výsledkom na wc :D Ale tak povedal som si nerieš to veď to len zo stresu. Takže na štart som sa postavil fajne odľahčený (vyprázdnený) s raňajkami vo forme polovice suchého rožka. Dúfal som, že situácia sa zlepší po pár prejdených kilometroch.

 

 

 

Štart bol na Ružinej a na štart sa postavilo 31 odhodlaných pretekárov, 4 štafety a dvaja pretekári, čo šli rovnakú trať, ale bez plaveckého úseku (duatlon). Štart bol ráno o 6:30 a začínalo sa plaveckým úsekom rozdeleným na dva kolá s celkovou dĺžkou 2,1km. Z vody sa mi podarilo vyjsť v prvej desiatke a po behu k bicyklu som sa snažil čo najrýchlejšie odtiaľ vypadnúť (pri zapínaní jednej topánky sa mi podarilo urvať očko takže som pokračoval s voľne obutou topánkou). Z depa som vyšiel na 9. mieste s časom 40:50 min.

Nasledovala cyklistická časť s koncom na Srdiečku (Jasná - juh) s celkovou dĺžkou 125km a prevýšením 2800m. Hneď na úvod (po cca 2km) bolo pekné stúpanie o dĺžke cca 10km za jemného mrholenia. Tam som sa nenechal strhnúť obiehajúcimi pretekármi a šetril som sily na neskôr. Prvý zjazd bol o hubu, inak povedané uhni sa ty diere lebo ona tebe sa neuhne :) Postupne som začal dobiehať a predbiehať pretekárov čo ma obehli v prvom kopci a pokračoval som si svojim tempom ďalej. Prvých 50 km mi celkom rýchlo ubehlo a na občerstvovačke som sa fajne napapau i nalogal som sa ionťákom a coca-colou, doplnil zásoby pitiva do fľašiek a upaľoval som ďalej. Vraj som bol prvý čo zastavil a aj zapózoval na fotku :D k ďalšej občerstvovačke bolo treba prekonať nekonečný kopec. Cca 15km stúpanie plné zákrut a vy sa len modlíte kedy konečne uvidíte stánok s občerstvením, ktorý je na vrchole kopca. No ešte pred stúpaním mi nejak divne zavrtelo bruškom a žiadalo sa mi zastaviť. Pri každom postavení na dupnutie do pedálov (na zmenu tempa) som musel rýchlo sadnúť späť do sedla aby náhodou neostala za mnou hnedá čiara :D :D :D Zjazd do Čierneho Balogu bol fajn (minimum áut) no a pri zjazde do Brezna som to už skoro neudržal takže som musel vyložiť náklad v kríkoch za zástavkou autobusu. Posledné dva stúpania sa mi šli veľmi dobre. V poslednom stúpaní z Tálov na Srdiečko mi pomohlo, že šlo chvílku popri mne sprievodné vozidlo a následne mi šla v hlave pesnička, vďaka ktorej som pokračoval v rýchlom tempe (díkes Kali ). Posledné 2km 12% stúpanie, jedna srnka, ktorá tesne predo mnou preskočila zvodidlá a prešla cez cestu (keby nešla tak rýchlo tak mám aj fotku s ňou). Došiel som do depa a prezul sa na beh. Čas 5:45:39h.

Bežecká trasa bola skrátená kvôli nepriaznivému počasiu na hrebeni Nízkych Tatier z pôvodných 23km a 1400 výškových metrov na cca 16,5km s prevýšením 780m. No a tu začala poriadna kríza. Po cca 2km som bol totálne vyžutý a ako som sedel na veľkom balvane v hlave sa mi odohrával boj. Vzdať a vrátiť sa ? Alebo aspoň sa pokúsiť dôjsť do cieľa? Vyhrala druhá možnosť takže pomalou chôdzou som postupoval smer Štefánikova chata. Pri chate bola občerstvovačka kde som cucol colu a ďalej sa mi aj podarilo rozbehnúť. Bežal som kamenistým chodníkom s množstvom zakopnutí, štyrmi skoro vyvrtnutými členkami až na Kosodrevinu kde bol ďalší stánok s pitím. Myslel som si, že už len dolu kopcom do cieľa no ako som sa rozbehol ujo na mňa kričí, že musím ísť opačným smerom. Hneď na to dodal, že to by sa mi páčilo skrátiť si to o hodinu :D takže nabral som ešte posledné zvyšky síl na posledné cca 3km a poklusával som uzučkým chodníčkom, kde občas bolo potrebné bojovať s čučoriedčím, pár potôčikmi a bahnom. Nechýbali ďalšie zakopnutia s vybranými slovami a aby nebolo málo začalo ešte aj pršať. Nakoniec sa mi podarilo tesne pred cieľom preskočiť niekoho priekopu (meno si nepamätám) a prejsť popod cieľový oblúk ako 20. pretekár s výsledným časom 9:14:59 h so stratou na víťaza skoro 2h.

S výsledkom asi musím byť spokojný, pretože hlavné je dôjsť do cieľa. Pôvodne som chcel skončiť v top 10 ale tak hádam nabudúce sa podarí. Som aj veľmi spokojný nakoľko som testoval úplne nové tenisky a predstavte si to, ale vôbec ma nezdrali hoci boli plné vody (moje chodidlá vyzerali ako po trojhodinovom kúpeli) 

Výsledky: https://www.activeplanet.sk/…/attac…/vysledkova_1_verzia.pdf

Veľmi pekne ĎAKUJEM Adam Sportu, že ma podporil a umožnil tak môj štart na tomto peknom a náročnom preteku ???? Tiež veľké poďakovanie patrí rodičom a tiež mojej milovanej za podporu a úžasnú atmosféru počas aj po preteku.

Dominik Pavlíček

 

...

 
 
Navštívili ste
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia