ÚVOD > ŠPORT > Skialpinizmus > Skialpinistické batohy > Batoh Ortovox Free Rider 16 - black anthracite blend
 

Batoh Ortovox Free Rider 16 - black anthracite blend

Popis produktu

Batoh Ortovox Free Rider 16 - black anthracite blend je freeridový batoh s flexibilným chráničom chrbtice. Pri vývoji Free rider sa hlavný dôraz kládol na ochranu, a preto má tento zjazdový batoh chránič chrbtice SPS Flex, ktorý je zároveň aj chrbtovým systémom a vytvára tak pružnú jednotku. Osem vankúšikov chrániče s certifikátom TÜV, ktorý zostávajú flexibilné aj v chlade, sa prispôsobuje telu a pohlcuje náraz. Na výrobu chrániča chrbtice bola použitá viskoelastická pena SAS-TEC, ktorá sa po stlačení rýchlo vracia do pôvodného tvaru. Na rozdiel od iných tlmiacich materiálov tiež odoláva viacnásobným nárazom (nárazy chránič nezničí) a reaguje aj na menší tlak. Rovnako ako všetky batohy v sérii Freerider má aj 16litrová verzia diagonálne upevnenie lyží či snowboardu, integrovanú sieťku na helmu, široký bedrový pás, pútka na cepín a trekové palice a priehradku na lavínové vybavenie. Ak sa vám pri výprave náhodou stala nehoda, batoh obsahuje tiež núdzovú kartu, ktorá vám pomôže zistiť stav zraneného, ​​aby ste mu mohli rýchlejšie a lepšie pomôcť.

Vlastnosti: 
- široký bedrový pás
- samostatná priehradka na lavínové vybavenie
- klip na kľúče
- upevnenie na cepín a trekové palice
- upevnenie snowboardu a snežníc
- diagonálne upevnenie lyží
- sieťka na prilbu
- kompatibilný s pitným vakom (pútko na hadičku na ramennom popruhu)
- vnútorná strana vo svetlej farbe pre lepšiu organizáciu vybavenia
- núdzová karta
- batoh je vhodný pre osoby s dĺžkou chrbta 42-50 cm a výškou postavy 170-195 cm

Parametre

Vlastnosti: 
- široký bedrový pás
- samostatná priehradka na lavínové vybavenie
- klip na kľúče
- upevnenie na cepín a trekové palice
- upevnenie snowboardu a snežníc
- diagonálne upevnenie lyží
- sieťka na prilbu
- kompatibilný s pitným vakom (pútko na hadičku na ramennom popruhu)
- vnútorná strana vo svetlej farbe pre lepšiu organizáciu vybavenia
- núdzová karta
- batoh je vhodný pre osoby s dĺžkou chrbta 42-50 cm a výškou postavy 170-195 cm

Video


Otázka na produkt


Výhodné balíky


0 (0 hlasov)
Výrobca:Ortovox
Vaša cena: 165,60 € Bežná cena: 180,00 € Ušetríš 8 %
Dodacia lehota
Dodacia lehota: Skladom
Doprava zdarma od 30€ Nakúp v našom e-shope za 60 eur a poštovné za teba zaplatíme my! Overený obchod sme tu pre teba Sme držiteľmi certifikátov overeného obchodu a máme viac než 1000 recenzií na portáli heureka.sk Garantujeme najnižšie ceny Ceny na našom e-shope sú podložené garanciou najnižšej ceny - presvedč sa na vlastnej koži! Výmena zdarma pre oblečenie a obuv nad 160 € Pri objednávke oblečenia a obuvi, s hodnotou viac ako 160 € ti poskytneme výmenu tovaru zdarma a veľmi rýchlo.
Kúpou tohto produktu získaš špeciálnu zľavu:
Pridať označené ponuky, spolu s Batoh Ortovox Free Rider 16 - black anthracite blend
Ohľadom tohto produktu ti poradí: Patrik 0917 225 882

Podeľ sa o svoj názor s ostatnými

...

Pridať reakciu na komentár:

 
 
Navštívili ste
Batoh Ortovox Free Rider 16 - black anthracite blend Batoh Ortovox Free Rider 16 - black anthracite blend je freeridový batoh s flexibilným chráničom chrbtice. Batoh Ortovox Free Rider 16 - black anthracite blend 180,00 € 165,60 € Ušetríš 8 %
Novinka
 
 
Skialpinistické batohy

Vyber si z našej ponuky skialpinistický batoh, ktorý využiješ na tvojej skialpinistickej túre! Samotné skialpinistické batohy delíme podľa zamerania na 2 najhlavnejšie skupiny:
lavínové batohy (odolnejšie batohy z pevnejších materiálov, niektoré aj s integrovaným chrbtovým chráničom, určené hlavne na freeride)
sport/race batohy (batohy s minimánou hmotnosťou a maximálne jednoduchým ovládaním, používajú sa hlavne na pretekový skialp)

V našej ponuke máme produkty oboch týchto typov. Z sport/race batohov u nás nájdete výrobky značiek Deuter, Camp, La Spotriva, Millet, Pieps...
Aké sú hlavné prednosti týchto batohov?

 • nízka hmotnosť
 • priestor pre vodný rezervoár (hydrovak)
 • riešenie pre upevnenie lyží, cepínov, paličiek
 • u menších typov aerodynamický tvar
 • u väčších typov bočné vrecká
 • priestor pre uloženie mačiek

Z lavínových batohov máme zase v ponuke Millet, FerrinoPieps. Batohy tohto typu sú vhodné pre freeriderov, ktorí si radi vychutnávajú hlboký prašan. Tieto batohy zvyšujú nádej na prežitie v lavínach a mali by byť povinnou súčasťou každého, kto sa chce pohybovať vo voľnom teréne kde hrozí riziko pádu lavín. Všetky lavínové batohy fungujú na 1 princípe. Majú v sebe zabudovaný air-bag systém, ktorý treba aktivovať zatiahnutím lanka na popruhu batohu. Po aktivácii záchranného air-bagu sa okolo hlavy zasiahnutého vytvorí obrovský „vankúš“, ktorý zväčší objem tela až 1,5krát. Batohy fungujú na princípe fyzikálneho zákonu o inverznej segregácii, tzn. obrátenej odlúčenosti. Znamená to, že pokiaľ sa pohybuje viacero častíc, plávajú tie najväčšie častice. Čiže pri odtrhu lavíny kde sa stáva postihnutý človek tiež jednou z pohybujúcich častí lavíny, aktivácia lavínového batoha zabezpečí, že človeka vynesie vztlaková sila na povrch lavíny, čím mu umožní prežiť a predísť tak úplnému zasypaniu.

Čím sú lavínové batohy skvelé?

 • integrovaný air-bag systém
 • chrbtový systém
 • hrudný a bedrový pás
 • vrecko na sondu a lopatku
 • upevnenie na lyže, cepíny
 • ntegrovaný popruh pre pripnutie batohu k sedáku, štande, lanu

Za zmienku stojí skvelá technológia batohu Pieps JetForce Tour Rider 24, ktorá používa technológiu JetForce. JetForce je prvá lavínová air-bag technológia, ktorá používa turbo ventilátor (JET-FAN) k nafúknutiu ochranného vaku. JET-FAN je batériami poháňaný turbo ventilátor nafúkne ochranný 200l vak v priebehu 3,5 sekundy  sa následne udržuje tlak po dobu troch minút. Táto technológia tiež používa AUTOMATICKÚ KONTROLU - pri každom zapnutí je automaticky overená funkčnosť systému, aktuálny stav je trvalo indikovaný pomocou LEDiek integrovaných do rukoväte spúšťacieho mechanizmu. Prečítajte si rozšírenú recenziu na lavínový batoh Pieps JetForce 24.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia