ŠPORT > Skialpinizmus > Skialpinistické sety > Set Black Crows Ova Freebird 19/20 + Fritchi Xenic 10 + MP Sports TourenfellSet
 

Set Black Crows Ova Freebird 19/20 + Fritchi Xenic 10 + MP Sports TourenfellSet

Popis produktu

Set Black Crows Ova Freebird 19/20 + Fritchi Xenic 10 + MP Sports TourenfellSet

Lyže:

Skialpinistické lyže Black Crows Ova Freebird 19/20 sú lyže, ktoré ťa vždy poslúchnu na slovo. Ideálne na skitouring, ktoré ti i pri dlhých túrach a viacdenných priechodoch - treba legendárneho Haute Route - ušetria veľa síl. Pri výstupe oceníš nízku hmotnosť 1 090 g / 170 cm a univerzálna šírku s nízkym trením pri kroku. Po dlhých výstupoch ti budú nohy ďakovať za ľahkú ovládateľnosť lyží a ich schopnosť udržať sa na povrchu mäkkého snehu. Rovnako tak sa ne môžeš spoľahnúť aj na zamrznutom tvrdom snehu, ako už je u lyží Black Crows zvykom.

Počas celodenných prechodov s dlhými etapami má každá úspora energie cenu zlata. Lyže Ova Freebird boli navrhnuté pre túry cez vysoké sedlá a s dlhými únavnými zjazdy s batohom na chrbte, kedy je cítiť každý gram ušetrený. Oceníš na nich ich ľahkosť, ľahké ovládanie aj konštrukciu, s ktorou ťa neprekvapí zmena snehu ani ranný zmrznutý firn. Aj po náročnom výstupe si vychutnáš naplňujúci zjazd plný hravých oblúkov.

Ak chceš mať aj po náročnom výstupe dostatok síl na super zjazd, stavt na tieto lyže komfortné, ultraľahké a ľahko ovládateľné lyže, s ktorou sa hravo dostaneš ďalej a vyššie. Mäkší pozdĺžny flex nie je na škodu, ak chceš lyžu ľahko ovládať a dlhé oblúky vo vysokej rýchlosti nie sú tvoja šálka kávy. Model ova Freebird nevyžaduje silné nohy, lebo vďaka jemnému rockeru na špičke zatáča takmer sám. Ľahkému ovládaniu pomáha aj progresívne zdvihnutá pätka, ktorá uľahčuje pivoting a rýchle prehranenie s okamžitou zmenou smeru. Lyža je tolerantná a odpúšťa aj menšie jazdecké chyby.

Stabilitu v mäkkom snehu a výborný grip na tvrdých podkladoch dostali lyže Ova Freebird do vienka vďaka titanalovou výstuži pod viazaním a torznou výstuži z karbónu a sklených vlákien. Torzná výstuž je po celej dĺžke dreveného jadra zo spodnej aj vrchnej strany lyže, vďaka čomu je lyža dokonale tuhá a tlmí vibrácie. Vďaka ľahkému ovládaniu budeš mať perfektnú istotu aj pri zmene snehu alebo na ľadovej platni a každý oblúk si tak vychutnáš do posledného uhla.

Nízku hmotnosť lyže 1090g pocítiš pri každom kroku a vďaka našetrené sile si aj po náročnom výstupe užiješ zaslúžený zjazd naplno. Zárukou dokonalého zážitku sú predovšetkým tie najušľachtilejšie materiály, ktoré sú pre modely Black Crows typické -

Vlastnosti:
- jadro z ušľachtilého tropického dreva paulownia - veľmi ľahké a pružné
- karbónová obojstranná výstuž okolo jadra po celej jeho dĺžke - nízka hmotnosť, vysoká torzná tuhosť, tlmenie vibrácií
- titanalová výstuž - tlmí vibrácie, dodáva lyži stabilitu a zabraňuje vytrhnutiu viazania
- výstuž zo sklených vlákien - dáva lyži dlhú životnosť, zvyšuje tuhosť a chráni pred poškodením
- ideálne lyže na prechod Haute Route z Zermattu do Chamonix
- geometria: 120-85-102 (162 cm)
- rádius: 17m
- extra long classic camber: klasická klenba pod stredom lyže s predĺženým kontaktom ku snehu pre oblúky v alpskom štýle
- krátky rádius (17m): lyža je veľmi agilná na hladších povrchoch
- mierny flex spôsobuje tolerantnosť a pohodlnosť lyže

Viazanie:

Skialpinistické viazanie Fritchi Xenic 10 + brzdy je tou najlepšou voľbou pre toho, kto chce ľahké a zároveň bezpečné viazanie pri zjazdoch bez nutnosti aretácie špičky. Xenic je určený viac pre šliapanie, ale so zjazdom si hravo poradí. Rozhodne ťa s ním čakajú tisíce nastúpaných metrov a skvelé zážitky z lyžovania.

Toto ľahké viazanie kombinuje špičkové materiály, moderné technológie a dôraz na bezpečnosť jazdy. Značka Fritschi na sezónu 2019/20 prišla s novým modelom Xenic v kategórii ľahkých viazaní ideálnych pre lyže do 105 mm pod pätou. Model Xenic 10 váži len 280 g (tj. 560 g / pár). Fritschi drží svoju modelovú radu pomerne úzku v porovnaní s ostatnými značkami a koncentruje sa na zdokonaľovanie svojich technológií, čoho je výsledkom aj nový model Xenic, ktorý ponúka pre užívateľov rôzne inovácie v bezpečnosti, užívateľského komfortu a ovládateľnosti pri jazde.

Špička viazania Fritschi Xenic je kompletne novo navrhnutá. Jedná sa o prvé viazanie, ktorého piny sa otvárajú a zatvárajú laterálne, tj. do boku a neotáčajú sa okolo pevného bodu. Tento mechanizmus ponúka dve základné výhody:
- ľahší vstup do viazania a oveľa väčšiu odolnosť proti nechcenému vypnutiu pri náraze zospodu, ktorý môže nastať pri vyššej rýchlosti alebo pri dopade na lyže 
- rovnako komfortne připneš aj haršajzny na špičku viazania, ktoré sú dostupné v troch šírkach: 85 mm, 95 mm, 105 mm. Špička je tiež vybavená miestom pre pripnutie remienkov prípade použitia bez bŕzd

Päta u viazania Xenic kombinuje nízku hmotnosť a bezpečnostné prvky, ktoré boli doteraz vymoženosťou iba ťažších skialpinistických viazaní. Platforma päty je široká a ponúka optimálny transfer sily na lyžu a dosahuje tak skvelých zjazdových vlastností. Laterálna vypínacia sila sa dá nastaviť na DIN hodnoty od 4 do 10 pomocou skrutky na zadnej strane viazania. Presnosť nastaviteľnej vertikálnej vypínacej sily zabezpečujú samostatne voľne sa otáčajúce piny (výhoda voči pinom tvaru U) od sily DIN 4 do 10.

Prechod medzi šliapacím módom a lyžovaním je ľahký a komfortný pomocou otočnej päty. Pätu viazania Xenic ľahko otočíš o 180° pomocou vyklopenej podpery päty, vďaka čomu získaš väčšiu páku. Päta sa dokáže vychýliť až o 13 mm pred vypnutím, aby zabránila nechcenému vypnutiu pri nárazoch a vibráciách pri jazde. Taktiež pri prehýbaní lyže, kde sa vzdialenosť medzi špičkou a pätou skracuje, sa päta dokáže posunúť až o 10 mm a zamedzí vypnutiu v dôležitých momentoch a eliminuje poškodenie viazania. Táto technológia okrem iného zaručuje výborné jazdné vlastnosti.

Vlastnosti:
- novinka na sezónu 19/20
- hmotnosť: 280 g (1/2 pár)
- vypínacia sila 4 - 10 DIN
- ľahký prechod medzi ski / walk módami
- ideálne pre lyže do šírky 105 mm pod pätou viazania

Pásy:

Skialpinistické pásy MP Sports TourenfellSet sú lepidlové pásy vhodné pre skitouring aj freeride vyrobené zo 100% mohéru. Tieto skialpové pásy majú totožnú mohérovú vrstvu ako populárne adhézne pásy Gecko, len sú vybavené narozdiel od adhéznej vrstvy klasickým lepidlom. Vďaka veľkej hustote a štruktúre mohérového vlasu poskytujú výbornú stúpavosť a zároveň rýchly sklz. Upevnenie na lyžu je prevedené pevnou špičkou a koncovými gumenými napinákmi. Sú dostupné v univerzálnej šírke 100 mm a dĺžke 190 cm, takže je potrebné ich orezanie podľa geometrie lyže.

Vlastnosti:
- totožné ako adhézne pásy Gecko, len vybavené klasickým lepidlom
- ideálne na použitie skitouring/freeride
- hustý mohérový vlas poskytujúci výbornú stúpavosť a sklz
- materiál: 100 % mohér
- balenie obsahuje aj nity na gumové napináky

Parametre


Video


Otázka na produkt


Výhodné balíky


0 (0 hlasov)
Výrobca:Black Crows
783,00 € Bežná cena: 1.043,85 € Ušetríš 25 %
Dodacia lehota
Dodacia lehota: Skladom
Doprava zdarma od 60€ Nakúp v našom e-shope za 60 eur a poštovné za teba zaplatíme my! Overený obchod sme tu pre teba Sme držiteľmi certifikátov overeného obchodu a máme viac než 1000 recenzií na portáli heureka.sk Garantujeme najnižšie ceny Ceny na našom e-shope sú podložené garanciou najnižšej ceny - presvedč sa na vlastnej koži! Výmena zdarma pre oblečenie a obuv nad 160 € Pri objednávke oblečenia a obuvi, s hodnotou viac ako 160 € ti poskytneme výmenu tovaru zdarma a veľmi rýchlo.
Ohľadom tohto produktu ti poradí: Patrik 0917 225 882

Podeľ sa o svoj názor s ostatnými

...

Pridať reakciu na komentár:

 
 
Navštívili ste
Set Black Crows Ova Freebird 19/20 + Fritchi Xenic 10 + MP Sports TourenfellSet Set Black Crows Ova Freebird 19/20 + Fritchi Xenic 10 + MP Sports TourenfellSet Set Black Crows Ova Freebird 19/20 + Fritchi Xenic 10 + MP Sports TourenfellSet 1.043,85 € 783,00 € Ušetríš 25 %
Akcia
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia