ÚVOD > ŠPORT > Via Ferrata > Ferratové karabíny
 
NEZMEŠKAJTE DOPRAVU ZDARMA
18.11.2019
 
 
Cenová hladina
Výrobcovia
Filtrovanie produktov podľa výrobcov
Špeciálne skupiny
Filtrovanie podľa špeciálnych skupín
Dostupnosť
Filtrujte podľa dostupnosti produktov
 
 
Dni dopravy zdarma

 

Priprav sa na Vianoce v kľude, bez stresu a z pohodlia domova. Navyše bez poštovného! Zimná edícia dní dopravy zdarma je tu! Aj tento rok zaplatíme dopravu za teba až počas šiestich dní akcie Dni dopravy zdarma 2019, ktorá sa bude konať v čase od 15.11. 2019 - 17.11. 2019.
Začiatok akcie je 15.11. 09:00 a koniec akcie je 17.11. 23:59

To znamená, že za každú objednávku nad 15€ v čase trvania akcie poštovné zaplatíme za teba! Doprava zdarma však platí iba na území Slovenskej republiky. Neriskuj nákupom v podozrivých obchodoch.

 
 
Najpredávanejšie
Singing Rock Via Ferrata Karabína s automatickou poistkou a Key Lock zámkom pre zaistené cesty Via Ferraty. Singing Rock Via Ferrata 13,80 € 12,20 € Ušetríš 12 %
Top
Petzl Vertigo wire-lock Petzl Vertigo wire-lock
4.5 2
24,70 € 22,30 € Ušetríš 10 %
Top
 
 

Ferratové karabíny

4.5 2
Zoradiť podľa: Zostupné poradie
Zobraziť:
 
Dodacia lehota
Dodacia lehota: Skladom
22,00 € 19,90 € Ušetríš 10 %
Dodacia lehota
Dodacia lehota: Skladom
22,00 € 19,90 € Ušetríš 10 %
Dodacia lehota
Dodacia lehota: Skladom
13,80 € 12,20 € Ušetríš 12 %
Ponuky
Dodacia lehota
Dodacia lehota: Skladom
24,70 € 22,30 € Ušetríš 10 %
Ponuky
 
 
Navštívili ste
 
 
Ferratové karabíny

Nemenej dôležitou súčasťou výbavy každého fanúšika zaistených ciest sú ferratové karabíny - jedná sa o karabíny, opatrené automatickou poistkou, s väčšou pevnosťou v ťahu, než majú klasické karabíny. Bývajú označené písmenom "K" v krúžku, no môžete ich nájsť aj s nápisom "Klettersteig" na karabíne, alebo v priloženom informačnom letáku aj s hodnotou ich pevnosti.

Samozrejme vyberáme si karabíny s čo možno najvačšou pevnosťou, nakoľko sú to ešte stále najslabšie články ferratovej výbavy. My ti ponúkame špičkovú karabínu Petzl Vertigo s patentovanou poistkou od francúzskeho lídra v horolezeckom a ferratovom vybavení Petzl, ale aj cenovo dostupnejšiu, silnú karabínu Singing Rock Via Ferrata od populárneho českého výrobcu Singing Rock.

Ferratové karabíny môžu byť opatrené rôznymi druhmi poistiek, manipulácia s nimi je čisto otázka skuseností a zvyku, preto doporučujeme si ich pred manipuláciou v teréne vyskúšať, pretože si treba uvedomiť, že na ferrate nás čaká stonásobne častejšie otváranie a zatváranie karabíny.

Vŕzgajú alebo škrípu zámky a poistky na tvojich karabínach? Kvapka oleja je výborným pomocníkom! Ak sa ti dostane lano do styku s olejom pri mazaní karabín, nevadí - tkaninám, ktoré sú pri tvorbe lán použité to nevadí.

Náš tip: využi služby našej outdoorovej požičovne, v ktorej je dostupné celé ferratové vybavenie pre teba aj partiu spolulezcov, disponujeme aj detskou ferratovou výstrojou!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia