ÚVOD > ŠPORT > Via Ferrata > Ferratové karabíny
 
Cenová hladina
Výrobcovia
Filtrovanie produktov podľa výrobcov
Špeciálne skupiny
Filtrovanie podľa špeciálnych skupín
Dostupnosť
Filtrujte podľa dostupnosti produktov
 
 
Hlasujte za nás v súťaži shop roku 2017

Pomôž nám oceniť pracovitosť, kreativitu, nápady, ústretovosť voči zákazníkom, dlhodobú serioznosť a najmä množstvo práce, práce, práce

Už po deviatykrát by sme sa radi zaradili medzi najserióznejšie a populárne eshopy na Slovensku kedže vaše DAKUJEM a naše PROSÍM je hnacím motorom v basecampe AdamSport-u. Rovnako, ako v predchádzajúcich rokoch o nich rozhodnú reálni zákazníci a odborná porota. Heureka.sk vyhlási v súťaži ShopRoku o najkvalitnejšie, najpopulárnejšie a najzaujímavejšie e-shopy slovenského internetu za rok 2017.

Radi by sme si pomerali sily s tými najlepšími na Slovensku, pomôž nám aj ty priateľu svojím hlasom. Hlasovanie ti nezaberie viac než minútu, tak smelo do toho!

Hlasovať môžeš na tejto adrese

 
 

Ferratové karabíny

Zoradiť podľa: Zostupné poradie
Zobraziť: 
 
Dodacia lehota
Dodacia lehota: Skladom
26,90 € 24,70 € Ušetríš 8 %
Ponuky
Dodacia lehota
Dodacia lehota: Skladom
14,00 € 11,40 € Ušetríš 19 %
Ponuky
Dodacia lehota
Dodacia lehota: Skladom
20,40 € 17,30 € Ušetríš 15 %
Ponuky
 
 
Navštívili ste
 
 
Ferratové karabíny

Nemenej dôležitou súčasťou výbavy každého fanúšika zaistených ciest sú ferratové karabíny - jedná sa o karabíny, opatrené automatickou poistkou, s väčšou pevnosťou v ťahu, než majú klasické karabíny. Bývajú označené písmenom "K" v krúžku, no môžete ich nájsť aj s nápisom "Klettersteig" na karabíne, alebo v priloženom informačnom letáku aj s hodnotou ich pevnosti.

Samozrejme vyberáme si karabíny s čo možno najvačšou pevnosťou, nakoľko sú to ešte stále najslabšie články ferratovej výbavy. My ti ponúkame špičkovú karabínu Petzl Vertigo s patentovanou poistkou od francúzskeho lídra v horolezeckom a ferratovom vybavení Petzl, ale aj cenovo dostupnejšiu, silnú karabínu Singing Rock Via Ferrata od populárneho českého výrobcu Singing Rock.

Ferratové karabíny môžu byť opatrené rôznymi druhmi poistiek, manipulácia s nimi je čisto otázka skuseností a zvyku, preto doporučujeme si ich pred manipuláciou v teréne vyskúšať, pretože si treba uvedomiť, že na ferrate nás čaká stonásobne častejšie otváranie a zatváranie karabíny.

Vŕzgajú alebo škrípu zámky a poistky na tvojich karabínach? Kvapka oleja je výborným pomocníkom! Ak sa ti dostane lano do styku s olejom pri mazaní karabín, nevadí - tkaninám, ktoré sú pri tvorbe lán použité to nevadí.

Náš tip: využi služby našej outdoorovej požičovne, v ktorej je dostupné celé ferratové vybavenie pre teba aj partiu spolulezcov, disponujeme aj detskou ferratovou výstrojou!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia