Ako si vybrať horolezeckú výstroj?

 
 
 
 
ÚVOD > BLOG > Horolezectvo
 
Hlasujte za nás v súťaži shop roku 2017

Pomôž nám oceniť pracovitosť, kreativitu, nápady, ústretovosť voči zákazníkom, dlhodobú serioznosť a najmä množstvo práce, práce, práce

Už po deviatykrát by sme sa radi zaradili medzi najserióznejšie a populárne eshopy na Slovensku kedže vaše DAKUJEM a naše PROSÍM je hnacím motorom v basecampe AdamSport-u. Rovnako, ako v predchádzajúcich rokoch o nich rozhodnú reálni zákazníci a odborná porota. Heureka.sk vyhlási v súťaži ShopRoku o najkvalitnejšie, najpopulárnejšie a najzaujímavejšie e-shopy slovenského internetu za rok 2017.

Radi by sme si pomerali sily s tými najlepšími na Slovensku, pomôž nám aj ty priateľu svojím hlasom. Hlasovanie ti nezaberie viac než minútu, tak smelo do toho!

Hlasovať môžeš na tejto adrese

 
 

Ako vybrať výbavu pre slackline?

Utorok, 25. apríl 2017

Slackline je športová disciplína, ktorej počiatky siahajú do Ameriky, kde si lezci krátili voľný čas chodením po reťaziach na parkovisku. Je to balansovanie, chodenie a skákanie na popruhu, ktorý je upevnený medzi dvomi bodmi.

Na rozdiel od povrazolezectva nie je slackline natiahnutý na pevno, ale je pružný, niekedy viac inokedy menej. Všeobecne platí, že čím je vzdialenosť, ktorú chcete prekonať dlhšia, tým pevnejšie by mal byť popruh napnutý. Slúži predovšetkým na tréning rovnováhy, ale na kratšom popruhu sa často vykonávajú rozličné triky, ktoré sa stále vyvíjajú. Sú to napríklad nástupy na popruh zo sedu, z drepu, s výmykom, rôzne saltá a výskoky s dopadom na popruh, rôzne druhy balansovania a podobne...

 

Celý článok...
 

Ako vybrať bouldermatku?

Utorok, 11. apríl 2017

Viete, čo sú bouldermatky? Aké rozdiely medzi nimi sú a na čo si treba dať pozor? Chcete vedieť, ako vás môže správna bouldermatka zachrániť od vážneho úrazu, a nesprávna vám naopak ublížiť?

Ak ste odpovedali aspoň na jednu otázku „áno“, čítajte ďalej!

Na začiatok si pre tých, ktorí s bouldermatkami ešte nemali tú česť, v krátkosti predstavíme o čo ide:

Bouldermatka je veľmi hrubá podložka, ktorú si položíte pod skalu pri tzv. “boulderingu” - teda lezení na skalu bez istenia. V prípade pádu tak nedopadnete na rôzne hranaté skaly pod vami, ale na relatívne bezpečnú podložku.

Jednoduché, však? Teraz sa už ale poďme pozrieť na to, ako si vybrať takú bouldermatku a čo je pri jej kúpe dôležité zvážiť...

 

Celý článok...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia