Recenzia Petzl Irvis Hybrid

 
 
 
 
ÚVOD > BLOG > Recenzie na výstroj > Recenzia Petzl Irvis Hybrid
 
Hlasujte za nás v súťaži shop roku 2017

Pomôž nám oceniť pracovitosť, kreativitu, nápady, ústretovosť voči zákazníkom, dlhodobú serioznosť a najmä množstvo práce, práce, práce

Už po deviatykrát by sme sa radi zaradili medzi najserióznejšie a populárne eshopy na Slovensku kedže vaše DAKUJEM a naše PROSÍM je hnacím motorom v basecampe AdamSport-u. Rovnako, ako v predchádzajúcich rokoch o nich rozhodnú reálni zákazníci a odborná porota. Heureka.sk vyhlási v súťaži ShopRoku o najkvalitnejšie, najpopulárnejšie a najzaujímavejšie e-shopy slovenského internetu za rok 2017.

Radi by sme si pomerali sily s tými najlepšími na Slovensku, pomôž nám aj ty priateľu svojím hlasom. Hlasovanie ti nezaberie viac než minútu, tak smelo do toho!

Hlasovať môžeš na tejto adrese

 
 

Recenzia Petzl Irvis Hybrid

Mačky som kupoval, pretože som potreboval niečo ľahšie kvôli skialpu, ale zároveň niečo odolnejšie ako ultraľahké hliníkové mačky. 

Petzl spojil hliníkovu (duralovú) pätu a oceľovú špičku čo využijem najmä v skalnatom teréne, prípadne mix. spojené su netradične šnúrkou, ktorá je ale z celkom odolného materiálu, ale pre prípad treba nosiť nejakú rep šnúrku ako náhradu.

Mačky som rovno otestoval na najťažších skialpových pretekoch v strednej Europe -> Bokami Západných tatier a bol som milo prekvapený, večer som ich nastavil na potrebnú dĺžku a na preteku už iba jednoducho vyhodil na sneh skočil do nich zacvakol a mohlo sa ísť...

 

 

Pri výstupe hore snehovým žľabom som ich ani necítil ale zato som cítil istý krok, čiže špička super. nasledoval druhý výšlap po skalnato-trávnatom podklade kde špička opäť super ale skúsil som sa pootáčať na päte a stalo sa mi že vyskočili z drážky na zaistenie. pripisujem to ale tomu, že boli slabo došpanované.

Po pretekoch mačky nejavili nejaké vážne známky opotrebenia aj napriek duralovej časti. Materiály sú dosť odolné.

Zbaliteľnosť je výborná, vďaka šnúrke sa dajú zložiť na fakt malé "klbko"

Ešte skúsiť, čo s nimi urobí ľadovec a viac skál, ale myslím že je mačky Petzl Irvis Hybrid sú dobrá voľba.

 

Recenzovaný produkt nájdeš na tejto adrese: https://www.adamsport.eu/horolezecke-macky/petzl-irvis-hybrid/

 

...

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia