Recenzia Singing Rock Fakir II Tech

 
 
 
 
ÚVOD > BLOG > Recenzie na výstroj > Recenzia Singing Rock Fakir II Tech
 

Recenzia Singing Rock Fakir II Tech

Utorok, 25. apríl 2017

Mačky som zakúpil na skialpovú turistiku. Sklamanie prišlo hneď ako som ich skúšal nasadiť na moje lyžiarky Dynafit TLT 6. Špička topánky sa nevošla do predného úchytu - špic topánky bol príliš vysoký. Vyriešil som to tak, že som odmontoval z mačiek plastové podložky, ktoré majú slúžiť proti zachytávaniu snehu na spodok mačiek.

Toto riešenie pomohlo a topánka sadla do mačiek, ale aj tak mám pocit, že na pohľad tá predná časť topánky nelicuje na 100% s úchytom. Na túre som nepocítil absenciu plastov proti nabalovaniu snehu.

To že na mačkách bol zospodu nejaký sneh nalepený som zistil až keď som si ich vyzúval...

 

 

Zadná klipsňa mačky obsahuje šróbik, ktorým sa dá nastaviť výška zapínania klipsne. Tento šróbik však môže veľmi ľahko vypadnúť, preto som remienok pretočil dvojmo cez klipsňu a uchytil aj šróbik. Touto fintou som zároveň zabezpečil, že sa remienok v klipsni nepretáča a keď remienok uťahujem cez topánku tak je to rýchle a jednoduché.

Po vyriešení týchto malých múch však automatické mačky slúžia výborne, rýchlo sa obúvajú a uťahujú. Pri zaťažení zatiaľ dobre držia a 100%-ne slúžia svojmu účelu. Taktiež chválim jednoduchý systém nastavovania veľkosti mačky (žiadne šróbovanie), len jednoduchá závlačka.

Martin B. Malý Lapáš

 

Recenzované mačky nájdeš na tejto adrese: https://www.adamsport.eu/horolezecke-macky/singing-rock-fakir-ii-tech/

 

 

...

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia