Recenzia Singing Rock Kappa

 
 
 
 
ÚVOD > BLOG > Recenzie na výstroj > Recenzia Singing Rock Kappa
 

Recenzia Singing Rock Kappa

Utorok, 18. apríl 2017

Minulý rok som aj s priateľom začala s lezením. Samozrejme začali sme hľadať základnú výbavu a nevyhnutnou súčasťou bola aj helma. Kupovať helmu na slepo je risk, našťastie som mala možnosť vyskúšať model Kappa work, ktorý má rovnaký skelet ako Kappa.

Helma perfektne sedí aj na menšej hlave (obvod hlavy mám cca 53 cm), veľmi sa mi páči, ako sa dá vertikálne posunovať zadná časť na temene, a tým pekne drží helmu na hlave tak, ako si ju nastavíte. Škrupina z plastu pôsobí pevne. Čo mi trošku chýba, je penová podložka chrániaca bradu pri zapínaní, ale keď je helma aj pevne upnutá, tak to nijak neblíži, je to skôr otázka pohodlnosti (a dá pekne ušiť a nasadiť aj vlastná). Nastavenie veľkosti helmy je tiež trochu náročnejšie, pretože je nutné zatlačiť koliečko, ktoré kladie odpor a zároveň točiť, pričom to ide dosť ztuha, ale s trochou cviku sa to človek naučí a ide to v pohode, a faktom je, že veľkosť helmy (hlavy :)) často nemením...

 

Ide o veľmi vydarenú helmu od Singing Rocku, aj keď samozrejme, najlepšie je si ju pred kúpou vyskúšať, ale ja som spokojná, že som doň investovala  + zbožňujem, že je v modrej verzii.

Lenka Z. Žilina

 

Recenzovanú prilbu nájdeš na tejto adrese: https://www.adamsport.eu/ferratove-prilby/singing-rock-kappa

 

...

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia