Recenzia Source Widepac 3L

 
 
 
 
ÚVOD > BLOG > Recenzie na výstroj > Recenzia Source Widepac 3L
 

Recenzia Source Widepac 3L

Pondelok, 24. apríl 2017

Hydrovak som si zakúpil ako alternatívu k hliníkovej fľaši, ktorá zaberala cenné miesto vo vaku. Navyše fľaša má obmedzený objem ( do 1l ). Pokiaľ máte ruksak s možnosťou vloženia hydrovaku, nie je nad čím rozmýšľať. Pre môj ruksak Salomon SKY 38 som zvolil vak Source Widepac 3l, čo po pár túrach hodnotím ako dobrú voľbu, ale objem by som nabudúce zvolil menší - max 2l.

Pred kúpou som mal obavy, aby ma veľkosť vaku naplneného vodou neobmedzovala ( ten pocit na chrbte ) a nevedel som, či nebude vak príliš "odstávať". Tak som zvolil väčší s tým, že ho naplním menej a vak sa rozloží na "plocho" a nebudem ho cítíť. To je aj pravda a o vaku na chrbte skutočne ani neviem, ale myslím, že rovnako by na tom bol aj ten menší 2l. To znamená že vak je veľmi skladný, nič neodčnieva, nie sú žiadne miesta ktoré by tlačili na chrbte, alebo sa priečili v ruksaku. Voda v hydrovaku nemá skutočne žiaden zápach ani pachuť...

 

Do vaku sa napúšťa jednoducho, keďže celá vrchná časť pod zelenou sponou sa dá otvoriť, takže sa aj dobre umýva ( dnu vložíte ruku ). Materiál vaku mi príde dosť odolný voči prepichnutiu, predratiu, príp. nie uplne šetrnému zaobchádzaniu. Hadička je dosť dlhá, no uvítal by som nejakú sponu kt. sa dá prichytiť po ceste z ruksaku. Môj má na ramenných popruhoch gumičky, no vak by mohol mať aj niečo svoje. Ale to je drobnosť a predpokladám, že väčšina turistických ruksakov to má podobne ako ja. Náustok je z príjemného materiálu a zatiaľ je odolný voči mojim zubom :-) Patent je dobrý a nič netečie.

Po umytí hydrovaku zvnútra, tento nejde vzhľadom na pevný materiál vyvrátiť na ruby, takže dovnútra treba niečo vložiť, aby vedel vak vyschnúť. Prirodzene sa totiž steny vaku majú tendenciu "zlepiť", čo by zabránilo úplnému vyschnutiu. Ja dávam detskú plastovú kocku :-)

S hydrovakom som celkovo spokojný a kúpil by som si ho znova (len menší - 2l ).

Roman S. Bratislava

 

Recenzovaný hydrovak nájdeš na adrese: https://www.adamsport.eu/hydrovaky/hydrovak-source-widepac-3l/

 

 

...

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia