NightRun Liptovský Mikuláš 7.7. 2018

 
 
 
 
ÚVOD > BLOG > Preteky > NightRun Liptovský Mikuláš 7.7. 2018
 

NightRun Liptovský Mikuláš 7.7. 2018

Štvrtok, 6. september 2018

7.7.2018 som sa zúčastnil tzv. NightRun-u v Lipt. Mikuláši, ktorý patrí do série 123athlon. Na výber sme mali dve trate o dĺžke 5km a 10km, ja som absolvoval tú dlhšiu. Na štart 10km trate sa postavilo 109 ľudí. Dostal som veľmi pekné štartovné číslo (69). Podľa niektorých som vyhral už v momente ked som dostal to číslo :D

Na štarte som si nevybral moc dobrú pozíciu nakoľko som sa zakecal s kamarátmi a zrazu bolo odštartované :D takže nasledovalo predieranie sa medzi pomalšími bežcami, no k prvým bežcom som sa nedostal. Bežal som si svoje tempo a v hlave som si to kontroloval, aby som nezrýchľoval, pretože ma čaká ešte stále druhý 5km okruh. Počas celého preteku som si vravel, že musím naťahovať krok (aby som využil moje dlhé nohy) a asi aj preto sa mi bežalo fajne. Na ruke som mal počas celého preteku buffku od Adamsportu (ĎAKUJEM), ktorá fajne sala pot z ruky aj z čela.

Na pár dlhých rovných úsekoch som videl pred sebou Ľuba Palgutu, ktorého som sa snažil dobehnúť no nepodarilo sa (naložil mi cca 3min) :D Aspoň mám motiváciu na ďalší rok a to predbehnúť ho aspoň na jednom preteku.

Do cieľa som dobehol s časom 0:40:41 h čím som si zaslúžil 18.miesto v celkovom poradí a 13. miesto v kategórii do 39 rokov.

Dominik Pavlíček

 

 

 

...

 
 
Navštívili ste
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia