Od Tatier k Dunaju 2018

 
 
 
 
ÚVOD > BLOG > Preteky > Od Tatier k Dunaju 2018
 

Od Tatier k Dunaju 2018

Štvrtok, 6. september 2018

Asi už skoro všetci viete, aký úspech vybojovali bežci z Ružomberka. Ale pre istotu to ešte raz spomeniem aby o tom vedeli aj tí, ku ktorým sa to nedostalo. V sobotu a nedeľu sa konal už 6. ročník behu Od Tatier k Dunaju, kde nechýbali ani Ružomberčania. Ja som bol tiež súčasťou jedného čisto ružomberského tímu Ružomberok v pohybe a mal som tú česť reprezentovať svoje mesto.

 

 

 

Z videnia sme sa asi všetci poznali z pretekov v RK a jeho okolí, no teraz sme sa spojili a bojovali spolu za skvelý výsledok a za naše mesto. Aké boli očakávania ? Ak sa umiestnime v top 10, tak to bude super výsledok. Lenže všetci bežci statočne bojovali a 345km dlhú trať sme odbehli za 24h 3min 16s (každý bežec z tímu odbehol 3x10km), čím sme sa umiestnili celkovo na 4. mieste a v kategórii sme skončili 2. !!! juhuuu :) (Na prvý tím sme stratili cca 30min) Takže Ružomberok je známy už nielen vďaka kolónam a smradu, ale aj kvalitnými bežcami ????. Druhý ružomberský tím ( Ružomberok v pohybe B ) si tiež počínal vynikajúco. S časom 28h 29min a 18s obsadili celkovo 28.miesto a v kategórii 19.miesto.

Veľká pochvala patrí aj našim šoférom, ktorí bravúrne zvládli svoje úlohy a odviezli nás včas na dané miesta odovzdávok (jeden bežec dobehol svoj úsek a druhý vyštartoval na svoj úsek atď). Chcel by som sa veľmi poďakovať organizátorom a sponzorom (nájdite si o koho sa jedná) našich dvoch úspešných tímov, že som sa mohol zúčastniť tohto preteku, že som mohol bojovať za lepšiu povesť nášho mesta a že som mohol lepšie spoznať bežcov s ktorými sa obyčajne pretekám v bežeckej lige.

ĎAKUJEM.

PS: určite mi bude cťou zúčastniť sa aj o rok s touto partiou
PS2: pretekov sa zúčastnil ešte tretí ružomberský tím Ružomberskie strely, ktoré s časom 32:52:14 obsadili celkové 170.miesto a v kategórii skončili 20.
PS3: pretekalo 213 tímov

Dominik Pavlíček

 

 

...

 
 
Navštívili ste
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia