Recenzia Camp Ice Master IV.

 
 
 
 
ÚVOD > BLOG > Recenzie na výstroj > Recenzia Camp Ice Master IV.
 

Recenzia Camp Ice Master IV.

Streda, 7. jún 2017

Tento rok som si zakúpil turistické mačky CAMP Ice Master a bol som veľmi milo prekvapený. Sú odolné a svoju funkciu plnia super. Premiéru mali na Jánošíkových dierach a odvtedy som ich mal na každej zimnej turistike. Následne som ešte objednával ďalšie 2 páry pre manželku a kamoša.

Keďže sa jedná o turistické mačky nie horolezecké mačky treba si uvedomiť na čo ich človek potrebuje. Väčšine bežných turistov budú tieto mačky určite postačovať. Ak teda ozaj neplánujete robiť lezenie alebo extrémne exponovaný terén tak absencia predných hrotov bude skorej výhodou, keďže tie môžu byť v určitých prípadoch nebezpečné.

 

 

 

Pohyb v mačkách je v zimnom období oveľa bezpečnejší a dovolím si tvrdiť že aj efektívnejší. Nielen že sa má človek výrazne istejší krok, minimalizujú sa aj drobné pošmyknutia ktoré vznikajú pri chôdzi. Preto som ich používal aj v teréne, ktorý dal prejsť aj bez mačiek ale ako som už spomenul s mačkami bola chôdza efektívnejšia. Výnimkou je len mokrý sneh, ktorý sa na mačky lepí.

Hlavnou výhodou týchto mačiek je ich cena, ale nie na úkor kvality. Ďalšou výhodou je ich váha a skladnosť. Dajú sa dobre zbaliť do batohu a preto nie je žiadny dôvod ich v zime nebrať na každú túru. Samotné nasadzovanie mi neprišlo nijako ťažké aj keď je pravda, že manželke som musel zo začiatku pomôcť. Čo sa týka veľkostí tak napriek farebnému rozlíšeniu silikónové časti sú rovnako veľké, líšil sa len počet dielov spojovacích reťazí. Tie si dokáže šikovnejší človek upraviť presne podľa vlastných potrieb.

Jedinou nevýhodou je nutnosť mačky poriadne vysušiť inak začnú hrdzavieť. Výrobca neodporúča ich sušenie na radiátore, inak sa mi ich ale nepodarilo vysušiť skôr ako sa objavila hrdza.

Celkovo som s výrobkom veľmi spokojný a kúpu určite doporučujem. Tieto protišmykové návleky majú výborný pomer cena-kvalita.

Juraj L. Brestovany

 

Recenzované protišmykové návleky nájdeš na tejto adrese: https://www.adamsport.eu/horolezecke-macky/macky-camp-ice-master/

 

 

...

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia