Vertical Brestová

 
 
 
 
ÚVOD > BLOG > Preteky > Vertical Brestová
 

Vertical Brestová

Sobota, 8. október 2016

2. ročník verticalu na Brestovú poriadne preveril každého pretekára. Chlad, sneh a výživné stúpanie, tak s týmito vecami sa museli súťažiaci vysporiadať. V krátkom reporte ti prinesieme, čo podstatné sa na preteku Vertical Brestová odohralo...

 

 

 

 

 

 

 

 

Dňa 8.10.2016 sa v Zuberci, konkrétne pri penzióne Pribiskô, odohral 2. ročník behu do vrchu na kopec Brestová. Počasie však tento rok trochu organizátorom narušilo plány a prekvapilo ich nádielkou snehu. No ani tento fakt neodradil skalných bežcov od toho, aby sa zúčasnili tohto krásneho preteku. Keďže podmienky neboli ideálne, orgánizátori sa rozhodli skrátiť pôvodnú 7,7 kilometrovú trasu s prevýšením takmer 1200 výškových metrov na 5,5 km s celkovým prevýškom okolo 800 m. Cieľ tak nebol na vrchole Brestovej, ale v sedle Pálenica, kde na všetkých zúčastnených čakal teplý čaj, skvelá čučoriedkovica a aj dačo pod zub :)

Podmienky boli počas behu rôznorodé. Pretek sa najskôr začal na rozbahnenej kamennej ceste a následne pokračoval tiahlými lesnými stúpaniami hore a hore :) Blato vystriedal sneh a vo vyšších polohách už pretekári bežali v zimných podmienkach až navrchol.

V hlavnej kategórii mužov do 39 rokov jasne dominoval Jožo Hlavčo (Dynafit team), ktorý svojim súperom nedal žiadnu šancu a s časom 38 min. 57s. sa stal celkovým víťazom brestovského verticalu. Ako druhý za Jožom dobehol Ján Ďurmek (39:02) a tretí skončil Miroslav Hraško (39:48).

V ženskej kategórii sa víťazkou stala Alžbeta Paľová s časom (47:47), druhá skončila Ľubica Ďaďová (50:52) a treťou bola Veronika Tuhovčáková (51:51).

Z nášho Adam sport teamu sme mali v hre jedného hráča :) bol ním Dalibor Dvorštiak, ktorý vo svojej kategórii obsadil skvelé 4. miesto a na 3. miesto mu chýbalo len veľmi máličko. ALE NEVADÍ :) Budeme sa tešiť na 3. ročník, v ktorom zabojujeme viac ;)

Fotogaléria spolu s výsledkovou listinou

 

...

 
 
Navštívili ste
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia