Ako si vybrať turistickú výbavu?

 
 
 
 
ÚVOD > BLOG > Turistika
 

Ako vybrať trekkingové palice?

Pondelok, 29. máj 2017
Ako vybrať trekkingové palice?

Trekingové palice sa dajú rozdeliť podľa spôsobu skladania na teleskopické, skladacie a pevné. Teleskopické a skladacie palice sa v drvivej väčšine vyrábajú ako dvoj- alebo trojdielne.

V závislosti od Vášho rozpočtu sa bude hýbať výsledná stabilita, skladateľnosť, komfort používania a hmotnosť palíc. Ja osobne mám skúsenosť s viacerými pármi turistických palíc, ktoré sa cenovo pohybovali pod 30 eur. So žiadnymi z nich som nebol spokojný a ich životnosť bola veľmi krátka. Preto ak palice plánujete naozaj využívať, odporúčam vyhradiť si aspoň 50 eur - investícia sa Vám vráti viacnásobne...

Celý článok...
 

Ako vybrať turistický varič?

Utorok, 25. apríl 2017
Ako vybrať turistický varič?

Každý vie, že varič je v horách takmer nevyhnutná vec.

Byť bez teplej stravy, dobrého ranného čaju alebo kávy viac dní po sebe je nič moc. A keďže nie všade je možné alebo dovolené zakladať oheň, tak varič sa stáva jednou z vecí povinnej výbavy.

V nasledujúcich riadkoch sa pozriem na to aké variče sa dajú kúpiť a aký varič by si si mal kúpiť ty...

Celý článok...
 

Ochrana pred hmyzom a kliešťami

Pondelok, 24. apríl 2017
Ochrana pred hmyzom a kliešťami

S príchodom teplejších dní nás slniečko láka von. Či už na turistiku, športovať alebo len tak leňošiť na pikniku. Avšak, teplé dni nelákajú len nás , ale i hmyz a kliešte. Práve jar a leto sú tými obdobiami v roku, kedy na nás doslova číhajú oveľa častejšie ako inokedy.  Uštipnutie otravným hmyzom je pre každého z nás nepríjemnou záležitosťou a alergikom môže ísť dokonca o život.

Viete aká je najlepšia prevencia ? My vám ich predstavíme niekoľko a je len na vás, ktorý typ prevencie si zvolíte...

 

 

 

Celý článok...
 

Ako vybrať turistický nosič? II.

Utorok, 11. apríl 2017
Ako vybrať turistický nosič? II.

Väčšina aktívnych rodičov sa nechce vzdať obľúbených výletov do prírody ani po tom, ako do ich rodiny pribudne nový člen. Ku kočiarom do hôr však cesta nevedie a tak je skvelým riešením detský turistický nosič. Ako vybrať vhodný nosič, na čo sa zamerať a čo nezanedbať? 

Či už patríte ku dlhoročným skalným fanúšikom turistiky, alebo si chcete s rodinou občas vyjsť a dopriať si poriadnu dávku sviežeho vzduchu, výber nosiča by ste rozhodne nemali podceňovať.

Hneď v úvode je potrebné ujasniť si, na aké dlhé túry plánujete s dieťaťom chodiť...

 

 

Celý článok...
 

Ako vybrať turistický nosič?

Utorok, 11. apríl 2017
Ako vybrať turistický nosič?

Turistika a pobyt vo voľnej prírode je čoraz obľúbenejším spôsobom, ako aktívne využívať voľný čas. Okrem vysokohorskej turistiky je populárny treking, nordic walking... rozumní rodičia sa snažia viesť svoje deti k zdravému životnému štýlu. A preto sa im tiež snažia už od útleho veku vštepovať výhody aktívneho životného štýlu.

Nie je to len módna záležitosť – turistika a hory ľudí vždy priťahovali. Je to svojím spôsobom láska k prírode, spôsob duševnej očisty a spôsob relaxácie – to je len niekoľko dôvodov, prečo ľudia do hôr vyrážajú.

Hory však prinášajú aj veľa nešťastia, ktoré je spôsobené neopatrnosťou, zlou predvídavosťou a v neposlednom rade zlým vybavením, ktoré nezodpovedá podmienkam v horách. Turistika v horách kladie oveľa vyššie nároky na vybavenie turistu...

Celý článok...
 

Ako vybrať spacák

Streda, 7. september 2016
Ako vybrať spacák

Spací vak je akási veľká termoska, ktorej úlohou je zabezpečiť  komfortný spánok tým, že okolo vás vytvorí izolačný obal. Úlohou nocľažníka je zas vyhriať si jeho vnútro tak, aby v ňom bolo príjemne teplo. Mnoho ľudí si myslí, že ich spacák bude hriať, pričom on “iba” izoluje.

Celý článok...
 
 
 
Navštívili ste
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia