Hľadáš ako vybrať obuv, oblečenie, detský nosič?

 
 
 
 
 
 
ÚVOD > BLOG > -PORADENSTVO - AKO VYBRAŤ?
 
Najnovšie články

Karimatky na hory

Podobne ako pri výbere kvalitného spacáka, treba byť obozretný a vedieť čo najviac aj pri výbere karimatky.

Hoci by sa mohlo zdať, že vybrať karimatku nebude nijaký problém, však ide len o nejakú penu proti vlhkosti a chladu, rozdiely medzi jednotlivými typmi karimatiek sú nezanedbateľné.

Hlavne ak ide využitie v horách, kde ste viac dní a váš batoh má svoje objemové a hmotnostné limity, treba pozorne zvážiť každé pre a proti aj pri podložke na spanie.

Pokúsim sa preto zasvätiť vás do problematiky karimatiek čo najzrozumiteľnejším spôsobom a zároveň tak aby vám nijaká dôležitá informácia, či pohľad na vec nechýbali.

 

Čítať viac

Ako vybrať trekkingové palice?

Trekingové palice sa dajú rozdeliť podľa spôsobu skladania na teleskopické, skladacie a pevné. Teleskopické a skladacie palice sa v drvivej väčšine vyrábajú ako dvoj- alebo trojdielne.

V závislosti od Vášho rozpočtu sa bude hýbať výsledná stabilita, skladateľnosť, komfort používania a hmotnosť palíc. Ja osobne mám skúsenosť s viacerými pármi turistických palíc, ktoré sa cenovo pohybovali pod 30 eur. So žiadnymi z nich som nebol spokojný a ich životnosť bola veľmi krátka. Preto ak palice plánujete naozaj využívať, odporúčam vyhradiť si aspoň 50 eur - investícia sa Vám vráti viacnásobne...

Čítať viac

Ako vybrať karimatku

Karimatka je pri pobyte v outdoore veľmi dôležitá vec.

Môže rozhodovať o tom, či je Váš výlet o prežití alebo o pohode, či sa vyspíte do sýtosti alebo si len poležíte v stane a  ráno sa zobudíte dolámaní, a samozrejme o tom, či budete „klepať kosu“ alebo strávite noc v tepelnom komforte.

Nasledujúce riadky berte ako pomoc pri orientovaní sa v širokej ponuke karimatiek na trhu...

Čítať viac

Druhy karimatiek

Plánujete stanovačku s priateľmi, pobyt na horách, či rovno dlhodobejšiu expedíciu?

Nezabúdajte, že kvalitný a ničím nerušený spánok je jedným z hlavných faktorov, ktoré ovplyvňujú psychiku a energiu najmä pri dvoj a viacdnňových túrach. 

Pri kúpe vybavenia sa teda zrejme dostanete aj k voľbe karimatky.

Dnes Vám pomôžeme zúžiť výber podľa druhov ponúkaných na trhu...

Čítať viac

Ako vybrať výbavu pre slackline?

Slackline je športová disciplína, ktorej počiatky siahajú do Ameriky, kde si lezci krátili voľný čas chodením po reťaziach na parkovisku. Je to balansovanie, chodenie a skákanie na popruhu, ktorý je upevnený medzi dvomi bodmi.

Na rozdiel od povrazolezectva nie je slackline natiahnutý na pevno, ale je pružný, niekedy viac inokedy menej. Všeobecne platí, že čím je vzdialenosť, ktorú chcete prekonať dlhšia, tým pevnejšie by mal byť popruh napnutý. Slúži predovšetkým na tréning rovnováhy, ale na kratšom popruhu sa často vykonávajú rozličné triky, ktoré sa stále vyvíjajú. Sú to napríklad nástupy na popruh zo sedu, z drepu, s výmykom, rôzne saltá a výskoky s dopadom na popruh, rôzne druhy balansovania a podobne...

 

Čítať viac

Ako vybrať turistický varič?

Každý vie, že varič je v horách takmer nevyhnutná vec.

Byť bez teplej stravy, dobrého ranného čaju alebo kávy viac dní po sebe je nič moc. A keďže nie všade je možné alebo dovolené zakladať oheň, tak varič sa stáva jednou z vecí povinnej výbavy.

V nasledujúcich riadkoch sa pozriem na to aké variče sa dajú kúpiť a aký varič by si si mal kúpiť ty...

Čítať viac

Ako vybrať trailovú bežeckú obuv

Každý človek na zemi je jedinečný.

Tak, ako má každý z nás iné charakterové črty, odlišný pohľad či farbu očí, tak môžeme vidieť aj rozdiely v tvare, veľkosti a špecifickosti nášho chodidla.

Pri výbere vhodnej obuvi je preto veľmi dôležité dbať na prirodzenosť vášho chodila, bežeckého štýlu či na prípadne abnormality...

 

 

Čítať viac

Aj kempovanie môže byť pohodlné

Máte radi prírodu a často sa venujete turistike alebo prechádzkam? Chceli by ste vonku tráviť viac času, ale od aktivít ako je kempovanie vás odrádza určité nepohodlie? Vedzte, že aj kempovanie môže byť pohodlné.

Vyberte si z nášho kempingového nábytku a už nemusíte sedieť na zemi, ale pohodlne sa usadíte na stoličku a uvarené jedlo si položíte na stôl. Za pozornosť stojí stolička Coleman Deck Chair. Je skladacia, avšak veľmi pevná a pohodlná.

V zloženom stave má tvar úplne plochej dosky a jej nosnosť je až 113 kg. Stolička stojí pevne aj na nerovnom teréne...

Čítať viac

Ochrana pred hmyzom a kliešťami

S príchodom teplejších dní nás slniečko láka von. Či už na turistiku, športovať alebo len tak leňošiť na pikniku. Avšak, teplé dni nelákajú len nás , ale i hmyz a kliešte. Práve jar a leto sú tými obdobiami v roku, kedy na nás doslova číhajú oveľa častejšie ako inokedy.  Uštipnutie otravným hmyzom je pre každého z nás nepríjemnou záležitosťou a alergikom môže ísť dokonca o život.

Viete aká je najlepšia prevencia ? My vám ich predstavíme niekoľko a je len na vás, ktorý typ prevencie si zvolíte...

 

 

 

Čítať viac

Ošetrovanie obuvi

O dôležitosti správneho výberu topánok počúvame z každej strany. Samozrejme, že je to veľmi dôležité, to nepopieram, avšak viete ako sa o nich správne starať? Povedzme si otvorene, mnoho z nás považuje napríklad kvalitné turistické topánky ako investíciu, a vec, ktorú nekupuje každý deň poprípade mesiac. Očakáva sa že vydržia roky a pritom si udržia svoje vlastnosti.

Je dôležité dodržať zopár základných postupov.

Udržujte svoje topánky čisté. Na ich očistenie nám postačí studená mydlová voda a handrička, poprípade kefa. Myslite na to, že aj topánka potrebuje dýchať, a ak je špinavá má upchaté kanáliky ktoré zabezpečujú priedušnosť ale aj impregnáciu. Najväčším strašiakom je prach a mastnota , preto ak môžete, udržujte obuv čistú. Aj takáto kvázi banalita predlžuje ich životnosť...

Čítať viac
 
 
 
 
Navštívili ste
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia