Poradenstvo | Adam Sport.eu

 
 
 
 
 
 
ÚVOD > BLOG > -PORADENSTVO - AKO VYBRAŤ?
 
Najnovšie články

Ako vybrať karimatku

Karimatka je pri pobyte v outdoore veľmi dôležitá vec.

Môže rozhodovať o tom, či je Váš výlet o prežití alebo o pohode, či sa vyspíte do sýtosti alebo si len poležíte v stane a  ráno sa zobudíte dolámaní, a samozrejme o tom, či budete „klepať kosu“ alebo strávite noc v tepelnom komforte.

Nasledujúce riadky berte ako pomoc pri orientovaní sa v širokej ponuke karimatiek na trhu...

Čítať viac

Druhy karimatiek

Plánujete stanovačku s priateľmi, pobyt na horách, či rovno dlhodobejšiu expedíciu?

Nezabúdajte, že kvalitný a ničím nerušený spánok je jedným z hlavných faktorov, ktoré ovplyvňujú psychiku a energiu najmä pri dvoj a viacdnňových túrach. 

Pri kúpe vybavenia sa teda zrejme dostanete aj k voľbe karimatky.

Dnes Vám pomôžeme zúžiť výber podľa druhov ponúkaných na trhu...

Čítať viac

Ako vybrať výbavu pre slackline?

Slackline je športová disciplína, ktorej počiatky siahajú do Ameriky, kde si lezci krátili voľný čas chodením po reťaziach na parkovisku. Je to balansovanie, chodenie a skákanie na popruhu, ktorý je upevnený medzi dvomi bodmi.

Na rozdiel od povrazolezectva nie je slackline natiahnutý na pevno, ale je pružný, niekedy viac inokedy menej. Všeobecne platí, že čím je vzdialenosť, ktorú chcete prekonať dlhšia, tým pevnejšie by mal byť popruh napnutý. Slúži predovšetkým na tréning rovnováhy, ale na kratšom popruhu sa často vykonávajú rozličné triky, ktoré sa stále vyvíjajú. Sú to napríklad nástupy na popruh zo sedu, z drepu, s výmykom, rôzne saltá a výskoky s dopadom na popruh, rôzne druhy balansovania a podobne...

 

Čítať viac

Ako vybrať turistický varič?

Každý vie, že varič je v horách takmer nevyhnutná vec.

Byť bez teplej stravy, dobrého ranného čaju alebo kávy viac dní po sebe je nič moc. A keďže nie všade je možné alebo dovolené zakladať oheň, tak varič sa stáva jednou z vecí povinnej výbavy.

V nasledujúcich riadkoch sa pozriem na to aké variče sa dajú kúpiť a aký varič by si si mal kúpiť ty...

Čítať viac

Ako vybrať trailovú bežeckú obuv

Každý človek na zemi je jedinečný.

Tak, ako má každý z nás iné charakterové črty, odlišný pohľad či farbu očí, tak môžeme vidieť aj rozdiely v tvare, veľkosti a špecifickosti nášho chodidla.

Pri výbere vhodnej obuvi je preto veľmi dôležité dbať na prirodzenosť vášho chodila, bežeckého štýlu či na prípadne abnormality...

 

 

Čítať viac

Aj kempovanie môže byť pohodlné

Máte radi prírodu a často sa venujete turistike alebo prechádzkam? Chceli by ste vonku tráviť viac času, ale od aktivít ako je kempovanie vás odrádza určité nepohodlie? Vedzte, že aj kempovanie môže byť pohodlné.

Vyberte si z nášho kempingového nábytku a už nemusíte sedieť na zemi, ale pohodlne sa usadíte na stoličku a uvarené jedlo si položíte na stôl. Za pozornosť stojí stolička Coleman Deck Chair. Je skladacia, avšak veľmi pevná a pohodlná.

V zloženom stave má tvar úplne plochej dosky a jej nosnosť je až 113 kg. Stolička stojí pevne aj na nerovnom teréne...

Čítať viac

Ochrana pred hmyzom a kliešťami

S príchodom teplejších dní nás slniečko láka von. Či už na turistiku, športovať alebo len tak leňošiť na pikniku. Avšak, teplé dni nelákajú len nás , ale i hmyz a kliešte. Práve jar a leto sú tými obdobiami v roku, kedy na nás doslova číhajú oveľa častejšie ako inokedy.  Uštipnutie otravným hmyzom je pre každého z nás nepríjemnou záležitosťou a alergikom môže ísť dokonca o život.

Viete aká je najlepšia prevencia ? My vám ich predstavíme niekoľko a je len na vás, ktorý typ prevencie si zvolíte...

 

 

 

Čítať viac

Ošetrovanie obuvi

O dôležitosti správneho výberu topánok počúvame z každej strany. Samozrejme, že je to veľmi dôležité, to nepopieram, avšak viete ako sa o nich správne starať? Povedzme si otvorene, mnoho z nás považuje napríklad kvalitné turistické topánky ako investíciu, a vec, ktorú nekupuje každý deň poprípade mesiac. Očakáva sa že vydržia roky a pritom si udržia svoje vlastnosti.

Je dôležité dodržať zopár základných postupov.

Udržujte svoje topánky čisté. Na ich očistenie nám postačí studená mydlová voda a handrička, poprípade kefa. Myslite na to, že aj topánka potrebuje dýchať, a ak je špinavá má upchaté kanáliky ktoré zabezpečujú priedušnosť ale aj impregnáciu. Najväčším strašiakom je prach a mastnota , preto ak môžete, udržujte obuv čistú. Aj takáto kvázi banalita predlžuje ich životnosť...

Čítať viac

Merino termoprádlo

Oblečenie, ktoré je pri vašom tele najbližšie,  by mali byť aj najlepšie. Nie je jedno, či sa počas dňa potíte a máte nepríjemný pocit cudzej veci na vašom tele, alebo sa cítite jednoducho komfortne a prijemne pri akejkoľvek činnosti, či už si dávate rannú rozcvičku,  alebo pracujete v kancelárií.

Aké je ideálne prádlo?

Skutočne ideálne prádlo by malo byť v prvom rade funkčné. V lete by malo chladiť a v zime naopak, udržiavať prirodzenú telesnú teplotu tak, aby sa človek nepodchladzoval a ani neprehrieval. To všetko by malo byť skompletizované tak, aby prádlo ideálne priliehalo k telu bez toho, aby nás obmedzovalo v prirodzenom pohybe...

Čítať viac

Fakty o merino vlne II.

Informácie o vlne merino sa na nás v poslednom čase sypú zo všetkých strán. Jej fascinujúce vlastnosti čím ďalej viac ohromujú celý svet a niet sa čomu čudovať. Aj napriek tomu, že rôzne syntetické materiály toho dokážu naozaj veľa, vlna merino v sebe skrýva to najlepšie čo nám príroda môže ponúknuť a predbieha ich na plnej čiare.

Merino vlákno je prirodzene duté, dokáže regulovať telesnú teplotu a udržuje tak ideálnu mikroklímu. Dalo by sa povedať že funguje ako prírodný termostat. Povrch vlákna je hydrofóbny, čo znamená že odpudzuje vodu, zato vnútro vlákna je hydrofilné a teda tekutiny absorbuje. Vlákno dokáže nasať vlhkosť až 35% svojho vlastného objemu...

 

 

Čítať viac
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia